Aktuale Më shumë

Sonte edicioni i XI i Festivalit të këngës për femijë

Prej tvteuta15:35, 28 Dhjetor 2016

Për të XI vit me rradhë Qendra për Kulturë organizon festivalin e Këngës për Fëmijë. Për herë të parë ky festival është Televiziv. Ekskulizivitetin e transmetimit e ka Televizioni Teuta.

Këtë vit janë plotë 12 këngë konkuruese, të cilat vinë të kënduara nga talentet e vegjël të Komunës së Ulqinit. Jurija do të ndaje cmimet për tre vendet e para si dhe cmimin special “Fiqri Hasanga”. Ndërsa publiku ka pasur mundësi që të përzgjedh këngën e vet fituese me anë të klikimeve në videot e këngeve të publikuara ne facbook-un zyrtare te Festivalit. Transmetimi teliviziv do te jepet natën e ndërrimit të viteve.

  • 1

    Radio