Sociale Më shumë

Sonte akademia për punën dhe jetën e profesorit Fiqri Hasanaga

Prej tvteuta10:17, 2 Dhjetor 2015

Sonte në Qendrën për Kulturë me fillim në ora 19.00, për nder të punëtorit të theksuar arsimor dhe kompozitorit Fiqri Hasanaga, do të mbahet akademia për jetën dhe punën e tij.

Në kuadër të kësaj ceremonie, sot në ora 11.00 do të bëhet edhe inaugurimi i rrugës me emrin e këtij personaliteti të shquar .

Profesor  Fiqri Hasanaga ndërroi jetë më 22 shtator të vitit 2008, në moshën 55 vjeçare.

  • 1

    Radio