Aktuale Më shumë

Skender Katana fitues i turneut ndërkombëtarë ,, Goran Tanovic” në Tuzla të Bosnjës dhe Hercegovinës

Prej tvteuta22:45, 18 Qershor 2022

Skender Katana fitues i turneut ndërkombëtarë ,, Goran Tanovic” në Tuzla të Bosnjës dhe Hercegovinës.

Rrezultatë i shkëlqyer i tenistit të ri nga Ulqini Skender Katana. Ai nga ky turne kthehet me kurorë të dyfishtë ,, Single & Double ”. Edhe pse niveli turneut ishte mjaftë i fortë Skenderi ngadhnjeu në të dyja kategoritë.

Në finale të turneut , kundërshtarit Marko Savija nga Serbija nuk i lëshoj as edhe një game dhe ndeshja përfundoj 6:0, 6:0, në të mirë të tenistit nga klubi Bellevue.

Në finale të double së bashku me partnerin Yan Sukora fituan kundër Martin Suchter / Samuel Sukora me 6:0, 6:1.

Skender Katana së shpejti do ta përfaqësoj Malin e Zi në Summer Cup 2022 , i cili do të mbahet në Republikën Çeke.

Klubi i tenisit Bellevue, Ulqin

  • 1

    Radio