Aktuale Më shumë

Shtrenjtohen të gjitha llojet e karburanteve

Prej tvteuta18:28, 17 Janar 2022

Të gjitha llojet e karburanteve prej sonte në mesnatë do të rriten nga tre deri në gjashtë cent për litër, njoftoi Ministria e Investimeve Kapitale. Çmimet e eurosuper 95 dhe 98 do të rriten për tre cent, kështu që në dy javët e ardhshme do të kushtojnë 1.45, respektivisht 1.49 euro. Nafta për ngrohje dhe eurodizel do të shtrenjëtohen gjashtë cent dhe do të kushtojnë  1.32 përkatësisht 1.34 euro. Ndryshimi i fundit i çmimeve të karburanteve ka qenë më 5 janar, kur të gjitha llojet e karburanteve u rritën prej një deri në dy cent për litër.

  • 1

    Radio