Sporti Më shumë

Shqipëria publikon listën e lojtarëve të ftuar nga Sylvinho

Prej tvteuta19:15, 17 Mars 2023

Përzgjedhësi i ri Shqipërisë, Sylvinho ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Polonisë, të cilën e luan në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Në listën e bërë publike të premten nga Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), Sylvihno ka ftuar 23 futbollistë. Në mesin e këtyre lojtarëve, trajneri brazilian ka grumbulluar edhe disa lojtarë të rinj, si Jon Mersinaj, Andi Hadroj, Jasir Asani, Lindon Selahi e Anis Mehmeti.

Sa i përket pjesës tjetër të lojtarëve, është pothuajse grupi i njëjtë që ishte pjesë e Shqipërisë në edicionin e fundit të Ligës së Kombeve.

Konferencën e parë për media pas publikimit të listës, Sylvinho do ta mbajë të shtunën dhe aty do t’i shpalos synimet e tij në këto kualifikime dhe ndeshjen me Poloninë.

Shqipëria e nis grumbullimin të dielën, ndërsa ndeshjen ndaj Polonisë, do ta luajë më 27 mars në Varshavë.

  • 1

    Radio