Rajoni/Bota Më shumë

Shkon në 494 numri i të prekurve me COVID-19 në Shqipëri

Prej tvteuta16:42, 15 Prill 2020

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se numri i të prekurve me COVID-19 ka shkuar në 494, ndërsa është shënuar edhe viktima e 25. 19 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit, ndërsa 3 të tjerë janë shëruar. Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin infektiv një pacient 90-vjeç nga Fieri, i intubuar prej 11 ditësh i cili vuante nga diabeti, astma bronkiale dhe hipertensioni.

  • 1

    Radio