Sociale Më shumë

Reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar dëme , në zonën e Anës së Malit

Prej tvteuta16:12, 22 Nëntor 2022

Reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar dëme , në zonën e Anës së Malit.

Kështu, në fshatin Draginë është dëmtuar rruga kryesore që çon nga Ulqini në pikën kufitare Sukubin, ndërsa lëvizja në drejtim të fshatrave Lisën Bore ka qenë praktikisht e pamundur.

Nënkryetari i Komunës së Ulqinit, Beqir Sella, ka qenë të dielën në terren me krerët e Policisë Komunale dhe Shërbimit për Mbrojtje dhe Shpëtim, Amir Mehmeti dhe Abdullah Nimanbegu.

Më shumë rreth kësaj  në emisionin “Kronika e Ulqinit”, të martën në orën 20:30

  • 1

    Radio