Aktuale Më shumë

Rënie e re e çmimeve të naftës: Eurosuper 95 1.45 euro, Eurodizel 1.55

Prej tvteuta17:04, 31 Korrik 2022

Çmimet e derivateve të naftës në Mal të Zi duke filluar nga e marta do të jenë më të ulët, kanë konfirmuar nga Ministria e Investimeve Kapitale.

Sipas projeksionit, çmimi i eurosuper 98 do të zbresë për 13 cent, në 1.50 euro, ndërsa ai i eurosuper 95 për 14 centë, në 1.45 euro për litër.

Rënie do të pësojë edhe eurodizel, për 8 centë, dhe do të kushtojë 1.55 euro për litër. Këto çmime do të jenë në fuqi edhe për të paktën dy javë.

  • 1

    Radio