Politikë Më shumë

Presidenti shqiptarë në vizitë Malit të Zi

Prej tvteuta00:48, 22 Mars 2015

Të hënën dhe të martën, më 23 dhe 24 mars, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani, do të qëndrojë në vizitë zyrtare në Mal të Zi, me ç’rast do të takohet me presidentin e Malit të Zi Filip Vujanoviq,kryeparlamentarin Ranko Krivokapiq, kryeministrin Millo Gjukanoviq, si dhe me zyrtarë tjerë të lartë malazias.  Përveç takimeve në Podgoricë, presidenti Nishani pritet të vizitojë  Komunën urbane të Tuzit dhe të takohet me zyrtarët vendas, kurse  të martën më 24 mars, kryetari shqiptar do të vizitojë edhe komunën e Ulqinit dhe do te takohet me zyrtaret komunal dhe perfaqesues politik shqiptare.

  • 1

    Radio