Politikë Më shumë

Presidenti Gjukanoviq uroi Diten e Komunes se Ulqinit

Prej tvteuta20:16, 6 Prill 2019

Presidenti I Malit te Zi Millo Gjukanoviq u ka derguar telegramurimi pushtetareve dhe qytetareve te Komunes se Ulqinit me rastin e Dites se Ulqinit.  “Ulqini eshte qytet I gdhendur nder vite, sin je hapesire e pasur historike nder popuj dhe religjione, sinonim per multikulturalizem dhe  multikonfesionalizem, me te cilin Mali I Zi krenohet me vite. Ulqinin e sotem e percjell zhvillimi I pergjithshem I Malit te Zi , anetare e NATO-s, anetare e radhes e UE-se dhe shtetit me rritjen me dinamike te ekonomise ne rajon dhe me gjere”, thuhet nder te tjera ne urimin e kryetarit Gjukanoviq.

  • 1

    Radio