Aktuale Më shumë

Presidenti francez viziton xhaminë më të madhe në Paris

Prej tvteuta10:46, 11 Janar 2016

Presidenti François Hollande zhvilloi dje një vizitë të papritur në Xhaminë e Madhe në Paris, i shoqëruar nga një numër i shumtë pjesëmarrësish, të cilët po kryejnë homazhe në nderim të viktimave të sulmeve xhihadiste, në janar dhe në muajin nëntor 2015, në Sheshin e Republikës, bëhet e ditur nga burime pranë presidencës.

“Presidenti pati një moment shkëmbimi të marrëdhënieve të ngrohta shoqëruar me një çaj vëllazërie”, ndërsa gjatë fundjavës një numër i madh xhamish në Francë kanë hapur dyert për të nderuar ndër të tjera kujtimin e viktimave të sulmeve terroriste”, saktësoi i njëjti burim.

  • 1

    Radio