Aktuale Më shumë

Popoviq: Do të inicojmë shkarkimin e Beçiq

Prej tvteuta18:25, 20 Janar 2022

Opozita në ditët në vijim do të iniciojë edhe shkarkimin e kryetarit të Kuvendit, Aleksa Beçiq, është konfirmuar për Televizionin e Malit të Zi nga kryetari i Partisë Liberale Andrija Popoviq, duke e konsideruar këtë si një akt logjik demokratik.

Ai shtoi se janë duke ardhur kohë të trazuara politike dhe shprehu besimin se të gjithë aktorët do të jenë në lartësinë e detyrës për të respektuar demokracinë parlamentare dhe vlerat themelore të saj.

  • 1

    Radio