Rajoni/Bota Më shumë

Pezullohen për 30 ditë fluturimet ndërmjet SHBA dhe Evropës

Prej tvteuta10:32, 12 Mars 2020

Presidenti amerikan Donald Trump ka pezulluar për 30 ditë të gjitha fluturimet me vendet evropiane, me përjashtim të Mbretërisë së Bashkuar, si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi të premten në mesnatë. Përhapja e koronavirusit ka ndikuar edhe në jetën sportive, pasi Liga Kombëtare e Basketbollit mori vendim që të pezullojë të gjitha ndeshjet, pasi lojtari i Utah Jazz Rudi Gober u diagnostifikua me këtë sëmundje.

  • 1

    Radio