Politikë Më shumë

Peroviq – Abazoviq: Qeveria e bashkimit qytetar deri më 1 dhjetor

Prej tvteuta15:16, 2 Shtator 2019

Njëri nga përfaqësuesit e organizatës “Rezisto”, Xhemal Peroviq, u takua sot me kryetarin e LQ URA , Dritan Abazoviq, me të cilin biseduan për situatën aktuale politike në vend , me fokus të veçantë në përçarjet brenda opozitës, të cilat sipas tyre i shkojnë në favor vetëm Partisë Demokratike të Socialistëve. Të dy bashkëbiseduesit u dakorduan se nuk ka kuptim pjesmarrja në zgjedhje pa reforma rrënjsore të ambientit elektoral dhe formimin e qeverisë së bashkimit qytetar më së largti  deri më 1 dhjetor të këtij viti.

  • 1

    Radio