Sporti Më shumë

Përleshje e madhe në NBA në ndeshjen Orlando-Minnesota

Prej tvteuta11:52, 5 Shkurt 2023

Një përleshje e madhe ka ndodhur në ligën NBA të basketbollit në duelin Orlando Magic – Minnesota Timberwolves.

Pesë lojtarë u përjashtuan nga loja pas përleshjes, që nisi para bankës së rezervistëve të skuadrës së Orlandos në çerekun e tretë.

Austin Rivers i Minnesotas dhe Mo Bamba i Orlandos nisën gjithçka, ndërsa më pas u përfshinë edhe shumë lojtarë të tjerë.

Rivers, Jaden McDaniels dhe Taurean Prince u përjashtuan te Minnesota, kurse Jalen Suggs dhe Bamba te Orlando.

Orlando e fitoi takimin në fund 127:120.

  • 1

    Radio