Aktuale Më shumë

Përfundoj baraz ndeshja KF “Otrant Olympic” vs KF “Podgorica” 0-0

Prej tvteuta19:51, 17 Gusht 2022

Sot u luajt ndeshja e xhiros se parë, të ligës së dytë të Malit të Zi në futboll.

Ku ekipi i qytetit tonë KF “Otrant Olympic”, luajtën kundër ekipit KF “Podgorica”, që poashtu vijn  po nga i njëjti qytet.

Rrezulltati përfundimtar përfundoj 0 me 0, por mundë te thuhet që është rrezulltat i kënaqëshëm , duke pasur parasysh që ekipi KF “Podgorica” ka lujatur në ligën e parë të MZ, si dhe kanë lujatur në kualifikime për në ligën UEFA.

Stadiumi Otrant Olympic ishte i mbushur me tifozë

Ndeshja e rradhës e pret ekipin tonë me KF “Kom”-in, e cila do luhet me dt.21.08.22, në fillim nga ora 20h

  • 1

    Radio