Kulturë Më shumë

Nis festivali nderkombetar I teatrove te kukullave ne Ulqin

Prej tvteuta16:30, 12 Shtator 2015

Ka nisur festivali I katert nderkombetar I teatrove te kukullave I cili siparin e hapi ne Ulqin me shfaqjen “Aventurat e Guliverit” nga teatri I kukullave ne Tirane.Regjisori I kesaj shfaqjeje Klajdi Ymeri per televizionin Teuta u shpreh shume I kenaqur qe po e shfaqin per here te pare pikerisht ne Ulqin per sa I perket Malit te Zi per te vijuar me pas ne Podgorice dhe Tuz ku femijet do kene mundesi te kalojne momente shume te kendshme sebashku me prinderit e tyre teksa shfaqen “Aventurat e Guliverit”.Ne kete shfaqje merrnin pjese 8 aktor te cilet dublonin kukullat dhe aktronin ne simbioz me duartrokitjet e femijeve.

  • 1

    Radio