Sociale Më shumë

NIMANBEGU URON FESTEN E KRISHTLINDJEVE

Prej tvteuta20:51, 26 Dhjetor 2016

Arqipeshkvit  të Tivarit, Imzot Rrok Gjonlleshaj, Ipeshkvit të Kotorrit Imzot Ilija Janjiq , si dhe të gjithë klerikëve dhe besimtarëve të konfesionit katolik, në emër të Këshillit Kombëtarë të Shqiptarëve në Malin e Zi dhe në emrin tim personal , pranoni urimet më të sinqerta me rastin festës së madhe të Krishtlindjeve.

Këtë festë, e cila në mbarë botën kremtohet si dita e shpresës, paqes dhe dashurisë njerëzore, uroj që ta kaloni në harmoni familjare dhe miqësore.

Për shumë mot GËZUAR!

Genci Nimanbegu,

Kryetar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve

Nënkryetar i Kuvendit të Malit të Zi

  • 1

    Radio