Sociale Më shumë

Nimanbegu: Opozita të kthehet në Kuvend

Prej tvteuta10:25, 6 Shkurt 2017

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Genci Nimanbegu , i bëri thirrje opozitës malazeze që të ndërpresë bojkotin dhe të kthehet në Kuvend. Ai në intervisët për Pobjeda cilësoi se bojkti nuk është zgjidhje më e mirë, dhe se ndryshimet mund të arrihen vetëm me punë brenda institucioneve.

Nimanbegu gjithashtu tërhoqi vërejtjen për veprime të palogjikshme nga ana e opozitës, e cila pranon rezultatet në nivele lokale , por jo edhe atë në nivel qendror. “Ky është një fakt që vetëm opozita mund tua sqarojë  opinionit publik dhe partnerëve nëdrkombëtar”, tha Nimanbegu.

  • 1

    Radio