Sporti Më shumë

Nermin Hoxha fitues i turneut ne tenis “Kupa e Pavaresise 2017”

Prej tvteuta17:28, 21 Nëntor 2017

Me daten 17,18 dhe 19 nentore ne Tirane u mbajte turneu ne tenis”Kupa e Pavaresise 2017″ ku moren pjese lojtare nga trevat shqiptare.                                                                                                                                                                                                                                   Trevat shqiptare te Malit te Zi u perfaqesuan nga Nermin Hoxha i KT “Bellevue” Ulqin.                                                                         Nermini arriti ta fitoj kete turne. Ne cerek finale fitoi ndaj lojtarit te perfaqesueses Shqiptare Arber Sulstarova me rez 6-3 /6-2, ne gjysem finale ndaj lojtarit nr 1 te Kosoves, seniorit Granit Bajraliu me rezultatin 6-4/ 6-7/ 6-3, kurse ne finale fitoi ndaj lojtarit te perfaqesueses Shqiptare Mario Zili me rezultatin 6-2/ 6-0.

  • 1

    Radio