Politikë Më shumë

Nënshkruhet marrëveshta mes PD-së dhe UDSH-së për zgjedhjet parlamentare

Prej tvteuta21:26, 3 Korrik 2020

Në hotelin “Mediteran” në Ulqin u nënshkrua marrëveshta mes dy partive shqitare, Partisë Demokratike dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në konferencën për media, dy liderët e partive Fatmir Gjeka dhe Mehmet Zenka premtuan se do të luftojnë për të drejtat e shqiptarëve në Mal të Zi dhe u treguan të hapur edhe për partitë tjera shqiptare që ti bashkangjiten koalicionit.

Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi do të mbahen më 30 gusht.

  • 1

    Radio