Aktuale Më shumë

Në vitin 2022, eksportet arritën në 700 milionë euro

Prej tvteuta19:00, 31 Janar 2023

Në vitin 2022, eksportet arritën në 700 milionë euro dhe ishin më të mëdhatë në historinë e Malit të Zi, deklaroi kryeministri Dritan Abazoviq.

Ai theksoi se krahasuar me vitin 2019, eksporti është rritur për 285 milionë euro.

Mbulimi i importeve me eksportet i cili vitin e kaluar ishte 19.8 përqind, është tregues për fillimin e diversifikimit të ekonomisë së Malit të Zi që është edhe detyra e kësaj qeverie u shpreh Abazoviq.

  • 1

    Radio