Sporti Më shumë

Në Ulqin zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të ligës për kadetë

Prej tvteuta16:13, 4 Dhjetor 2017

Në Ulqin janë duke u zhvilluar ndeshjet e xhiros së tretë te ligës së rregullt të kadeteve për vajza në futboll .Kjo pasi këtë vit Federata e Futbollit te Malit te Zi ka ka përcaktuar që këto ndeshje të zhvillohen pikërisht në qytetin tonë. Eshtë ky viti i parë që Federata e Futbollit në Mal të Zi organizon një turne për kategorinë e femrave , në krahasim me numrin e madh të aktiviteve që i kushton meshkujve. Deri tek ky organizim ka ardhur pasi që në Mal të Zi ekzistojnë shumë vajza të reja të cilat merren me futbollin dhe dëshirojnë të merren profesionalisht me të.

  • 1

    Radio