Aktuale Më shumë

Ne Prishtine u mbajt Takimi i dytë i Unionit të Komunave Shqiptare të Rajonit  

Prej tvteuta19:44, 18 Shkurt 2018

 

Dje u mbajt seanca solemne e Kuvendit Komunal të Prishtinës për 10 vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Unioni i Bashkive Shqiptare -sot themeloi sekretaritin e përhershem me seli në Tiranë-ku u propozua buxheti dhe aktivitet tematike gjate vitit 2018.

Mbas seancës solemne u bë prezantimi i iniciativave për përmirsimin e cilësisë së ajrit në qytetet shqiptare Green Cities- si dhe deklarata e përbashkët me zotime nga qytetet për të ndermarrë hapa në këtë drejtim.

Ne takim moren pjese perfaqesues te komunave sic vijon:

Prishtina – Shpend Ahmeti
Tirana – Erion Veliaj
Tetova – Teuta Arifi
Presheva – Shqiprim Arifi
Gostivari – Arben Taravari
Prizreni – Mytaher Haskuka
Ulqini – Arian Murati

Mbledhja e radhës mbahet në Tetovë në muajin shtator.

  • 1

    Radio