Aktuale Më shumë

Në Podgoricë arrestohet një nga mashtruesit më të kërkuar në botë

Prej tvteuta15:11, 23 Mars 2023

Policia e Malit të Zi ka arrestuar një person e cili dyshohet të jetë një nga të arratisurit më të kërkuar, shtetasin koreano-jugor Do Kwon, bashkëthemelues dhe CEO i Terraform Labs me bazë në Singapor, shkroi në Twitter ministri i Brendshëm Filip Axhiqc. Ai tha se pritet konfirmimi zyrtar i identitetit.

“Ish-mbreti i kriptomonedhave, i cili qëndron pas humbjeve që tejkalojnë 40 miliardë dollarë, u ndalua në aeroportin e Podgoricës me dokumente të falsifikuara , ndërsa kërkohet nga Koreja e Jugut, SHBA dhe Singapori”, tha Axhiq.

  • 1

    Radio