Sociale Më shumë

Në Mal të Zi 210 raste të reja me Covid 19 dhe 1 i vdekur. Pa raste të reja në Ulqin

Prej tvteuta18:39, 8 Tetor 2020

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë kryer 701 analiza , nga të cilat 210 kanë rezultuar pozitive m Covid 19, njoftojnë nga ISHP. Ndërkohë, një pacient i infektuar nga Podgorica, ka ndërruar jetë në Qendrën Spitalore. Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica, 77, 32 nga Biello Polje, 20 nga Cetina, 18 nga Tivari, 14 nga Berana, 12 nga Kollashini, 11 nga Budva, 10 nga Kotorri, nga 4 Nikshiqi dhe Tivati, nga 3 Mojkovci dhe Danillovgradi, kurse nga një rast kanë Plava dhe Petnjica.  Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 247 persona, ndërsa numri i rasteve aktive është 3659, prej të cilëve 87 në komunën e Ulqinit.

  • 1

    Radio