Sociale Më shumë

NE CKA PO SHENDRROHET ULQINI? NDERTIME PA LEJE, SHEMTIRA VEND E PA VEND!

Prej tvteuta22:13, 20 Mars 2019

Ndertimet pa leje, nje dukuri e kahmotshme te ciles si duket, nuk po  I vjen fundi asnjehere. Kesaj radhe nje object tjeter ka vendosur themelet e veta nen vilat e hotel Albatrosit, edhe pse per ate zone nuk jane miratuar planet akoma. Trualli sipas njoftimeve te Policise komunale eshte I shtetasit nga Kosova Lirim Mustafa, kurse per objekt, ende nuk eshte verrtetuar se kush e nderton. TV Teuta tentoi te kontaktoje Sekretarin per urbanizem Mehmed Millen, por jemi  informuar qe gjendet jashte shtetit. Sipas Policise komunale, objekti ne fjale do te rrezohet, por nje grup qytetaresh, permes rrjeteve sociale kane paralajmeruar protesta te qeta prane objektit, deri ne largimin e tij.

Postimi I tyre ne FB:

UL Activism

Te nderuar qytetare te Ulqinit!

Ulqini po shkaterrohet para syve tone, ne heshtim – por jo edhe kesaj rradhe. Te premten me 22.03.2019, ne ora 11:00, ju ftojme qe te merrni pjese ne proteste te qete, qe do te mbahet perpara ketij objekti qe po ndertohet ne Albatros ne menyre te kunderligjshme.

Ju lutem te merrni pjese te gjithe ju qe e doni kete vend dhe qe mendoni per te ardhmen e tij. Do te tubohemi cdo dite deri sa te largohet ai objekt nga ai vend.

Te gjithe per Ulqinin. MOS HESHT!

Cfare do te ndodhe do te shohim ditet ne vijim dhe do te ju informojme me detaisht me kete proces.

  • 1

    Radio