Sporti Më shumë

Nadali eliminon gjermanin Hanfmann

Prej tvteuta16:17, 19 Janar 2022

Rafael Nadal ka vazhduar me sukses në “Australian Open” duke fituar me lehtësi përballë gjermanit, Yannick Hanfmann.

Nadali triumfoi 3:0 në sete të mërkurën, 6:2, 6:3 dhe 6:4. Bartësi i gjashtë i garës, Nadal, synon rekordin që nuk e ka askush në tenis në konkurrencën e meshkujve. Në rast të triumfit në këtë turne, Nadali do të kishte 21 tituj Grand-Slam të fituara.

Me nga 20 tituj janë edhe Roger Federer dhe Novak Gjokoviq. Gjokoviqi u dëbua nga Australia shkaku i për shkak të rregullave të vaksinimit kundër koronavirusit, ndërsa Federeri nuk mori pjesë për shkak se është duke u shëruar nga lëndimi.

  • 1

    Radio