Rajoni/Bota Më shumë

MUSTAFA DHE THAÇI FTOHEN URGGJENTISHT NË AMERIKË

Prej tvteuta11:12, 28 Korrik 2015

Televizioni shqiptar “Top Channel” ka mësuar nga burime brenda Qeverisë se diplomatja amerikane në Prishtinë, Jennifer Bachus, e cila aktualisht është duke ushtruar detyrën e ambasadores, pas largimit të Tracey Ann Jacobson dhe në pritje të ambasadorit të ri, mësohet se i ka porositur krerët e koalicionit qeveritar, Isa Mustafën dhe Hashim Thaçin, që të mos humbin kohë dhe të koordinojnë deputetët e koalicionit që të votojnë Gjykatën Speciale para se Kuvendi të shkojë me pushime.

  • 1

    Radio