Sporti Më shumë

Minutat shtesë sensacion në Kupën e Botës, mbi 100 të akorduara deri më tani

Prej tvteuta15:00, 23 Nëntor 2022

Kupa e Botës, startoi të dielën me ndeshjen Katar – Ekuador, mirëpo diçka që ka rënë më shumë në sy te futbolldashësit është koha shtesë që është vënë si në përfundim të lojës, dhe pas përfundimit të kohës së rregullt edhe në pjesën e parë.

Në nëntë ndeshjet e zhvilluara deri më tani janë akorduar më shumë se 100 minuta lojë shtesë – si të luhet një ndeshje normale.

Në lidhje për këtë është sqaruar se arsyeja pse po ka minuta lojë shtesë aq shumë, është se do të zëvendësohet e gjithë koha e humbur nga lëndimet dhe zëvendësimet.

  • 1

    Radio