Rajoni/Bota Më shumë

MERKEL SOT NË TIRANË

Prej tvteuta10:31, 8 Korrik 2015

Sot në mesditë mbërrin në Tiranë kancelaria gjermane Angela Merkel. Vizita e kancelares Merkel do të shoqërohet me masa të rrepta sigurie, por dhe bllokimin e akseve rrugore apo kufizim të qarkullimit në disa zona.

Sipas informacionit zyrtar të kryeministrisë mësohet se ceremonia zyrtare e mirëseardhjes do të organizohet në ambientet e godinës qeveritare, ku do të zhvillohet dhe konferenca e përbashkët për shtyp mes kancelares gjermane dhe kryeministrit Edi Rama. Pas takimit me kreun e qeverisë shqiptare, Merkel do të pritet edhe nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Vizita e saj do të mbyllet me fjalën që Merkel dhe Rama do të mbajnë në Konferencën Ekonomike Gjermano-Shqiptare.

  • 1

    Radio