Aktuale Më shumë

Mbrëmje autoriale me shkrimtarin Ibrahim Kadriu

Prej tvteuta15:19, 17 Maj 2022

Në ambientet e libraris “Ulqini” organizohet edicioni i 29-të i manifestimit letrar Kalimera Poetike “Basri Çapriqi”, organizim ky përvjetor i Shoqatës së Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club”.

Në kuader te ketij edicioni, kësaj here u organizua mbremje autoriale me shkrimtarin Ibrahim Kadriu, shkrimtarë i mirnjohur nga Kosova, i lindur ne Gjilan.

Sot ai jeton dhe vepron ne Prishtinë. Gazetar dhe redaktor në gazetën Rilindja dhe tash redakton rubrikën e kulturës në të përditshmën Zëri, Prishtinë. Ai ka një opus të gjerë të krijimtarisë letrare mbi 40 vepra

  • 1

    Radio