Sporti Më shumë

Mbappe nuk ka leje, por ka makinë që kushton 800 mijë euro

Prej tvteuta10:44, 9 Qershor 2020

Kylian Mbappe është një nga lojtarët më të talentuar në botë. Sulmuesi francë është pjesë e PSG-së, ndërsa arriti të fitonte Kupën e Botës e tashmë synon Champions League.

Mbappe me firmën të kampionët e Francës ka arritur të përfitoi shumë të ardhura

Mbappe ka në garazhin e tij një Ferrari 458 dhe një Audi R8 që kapin vlerën e 800 mijë eurove. Gjithashtu sipas mediave, francezi zotëron Mercedes dhe Ranger Rover, por nuk mung të ngasë dot asnjërën prej tyre.

Arsyeja është se lojtari nuk zotëron një patentë për të ngarë dhe në stërvitje shoqërohet nga një shofer personal ose nga nëna e tij.

Tashmë Mbappe është në pritje të patentës së tij pasi makinat e luksit në garazh nuk mungojnë.

  • 1

    Radio