Aktuale Më shumë

Markoviq sot në Kosovë

Prej tvteuta10:02, 14 Shkurt 2018

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq , do të qëndrojë sot dhe nesër për vizitë zyrtare në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Ramush Haradinaj. Kjo vizitë do të shërbejë për thellimin e bashkëpunimit bilateral nëpëmjet projekteve dhe aktiviteteve të përbashkëta realizimi i të cilëve pritet në periudhën e ardhshme, thuhet nga Qeveria e Malit të Zi. Përveç Markoviq, në delegacionin e Malit të Zi do të jetë edhe ministri i punëve të mbrendshme Mevludin Nuhoxhiq.

  • 1

    Radio