Aktuale Më shumë

Markoviq: Mali i Zi ka përkrahjen e partnerëve

Prej tvteuta16:56, 18 Shkurt 2017

 Kryeministri Dushko Markoviq i cili merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, shkurtimisht u takua me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe nënpresidentin amerikan  Michael Pense.

Kryeministri tha se vlerësimi i përgjithshëm i takimit të sotëm që ai kishte me të gjithë zyrtarët, është se Mali i Zi është në rrugën e duhur, dhe se në Ballkanin Perëndimor  ndodhin “gjëra që  na detyrojnë të jemi të kujdesshëm.” Kryeministri u tha gazetarëve se vlerësimi i përgjithshëm i takimit të sotëm që ai kishte me të gjithë zyrtarët që Mali i Zi është në rrugën e duhur dhe se agjendën anëtarësimin e Malit të Zi në NATO ka mbështetjen e plotë të partnerëve tanë.

  • 1

    Radio