Aktuale Më shumë

Markoviq dhe Mustafa takohen në Shkodër

Prej tvteuta10:40, 12 Dhjetor 2016

Kryministri i Malit të Zi Dushko Markoviq u taku dje në Shkodër me homologun e tij kosovar Isa Mustafa, me kërkesë të këtij të fundit, bëjnë të ditur mediat e vendit.

Sipas njoftimeve, është biseduar kryesisht për avancimin e marrdhënieve bileterale, por nuk ka informata për çështje konkrete. Asnjëra palë nuk ka konfirmuar bisedime për çështjen e demarkacionit, edhe pse spekullohet se në takim ka pasur bisedë edhe për këtë problem i cili po bllokon liberalizimin e vizave për Kosovën.

  • 1

    Radio