Sporti Më shumë

Maqedonia e Veriut me shtatë shqiptarë për ndeshjet e marsit

Prej tvteuta20:40, 15 Mars 2023

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Maqedonia e Veriut, Blagoja Milevski ka publikuar të mërkurën listën e futbollistëve për ndeshjet eliminatore për “Euro 2024”.

Milevski ka ftuar shtatë futbollistë shqiptarë për ndeshjet e këtij muaji, atë kundër Maltës dhe Ishujve Faroe.

Përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese, Maqedonia e Veriut i nis më 19 mars.

Pjesë e Maqedonisë së Veriut janë shqiptarët, Visar Musliu, Ezgjan Aliovski, Egzon Bejtullai, Enis Bardhi, Arijan Ademi, Agon Elezi dhe Valon Ethemi.

  • 1

    Radio