Aktuale Më shumë

Le Pen: Do ta tërheq njohjen e Kosovës

Prej tvteuta09:38, 20 Mars 2017

Kandidatja nga ekstremi i djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen, ka deklaruar se nëse fiton në zgjedhjet e prillit, do ta iniciojë anulimin e njohjes së Kosovës. Ajo e ka quajtur Kosovën si vend të “vend të shenjtë serb dhe të krishterë”, ndërsa shton se serbëve u është bërë padrejtësi e madhe që ajo do të synojë ta “korrigjojë” nëse udhëheq me Francën!

Sipas sondazhit të fundit, të porositur nga gazeta e famshme Le Figaro, Marine Le Pen dhe kandidati i qendrës Emmanuel Macron udhëheqin garën presidenciale me nga 26 për qind.

  • 1

    Radio