Aktuale Më shumë

Lakers, mposhten Warriors – rezultatet e takimeve në NBA

Prej tvteuta17:56, 29 Dhjetor 2021

Ka përfunduar një tjetër rreth në NBA, me disa nga skuadrat favorite që pësuan humbje.

Los Angeles Lakers arriti që me shumë mund të fitonte ndaj Houston Rockets me rezultat 132-123.

LeBron James ishte më i miri në parket, duke realizuar në total 32 pikë, i ndjekur nga bashkëlojtari Malik Monk me 25 sosh, dhe një më pak kishte Jalen Green i Houston.

Më poshtë mund t’i shikoni rezultatet e takimeve të tjera:

Golden State Warriors 86-89 Denver Nuggets
Sacramento Kings 117-111 Oklahoma City Thunder
New Orleans Pelicans 108-104 Cleveland Cavaliers
Minnesota Timbervolves 88-96 New York Knicks
Toronto Raptors 109-114 Philadelphia 76ers
Miami Heat 119-112 Washington Wizards
Orlando Magic 110-127 Milwaukee Bucks.

  • 1

    Radio