Rajoni/Bota Më shumë

Kurti: Koalicioni me LDK-në u prish para se të shkarkohej Agim Veliu

Prej tvteuta13:41, 18 Prill 2020

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka folur për shkarkimin e Agim Veliut dhe pasojat që erdhën pas. Kurti, në RTV Dukagjini, ka thënë se LDK ishte larguar nga koalicioni para se të shkarkohet Agim Veliu, por edhe sikur ai të mos shkarkohej ,  sot mund të kishte qeveri por edhe gjendje të jashtëzakonshme. Ai zbuloi se kryetari  LDK-së Isa Mustafa, më herët i kishte thënë se kjo qeveri do të zgjaste aq sa edhe pandemia.

  • 1

    Radio