Opinion Më shumë

Kryeimami Ali ef. Bardhi uron festën e Fitër Bajramit

Prej tvteuta10:41, 4 Qershor 2019

Urimeve me rastin e festës së madhe të Fitër Bajramit, iu bashkangjit edhe kryeimami i Bashkësisë Islame të Ulqinit, Ali ef. Bardhi.

“Të gjithë besimtarëve të besimit islam, në emër të Bashkësisë Islame të Ulqinit dhe në emrin tim personal, ju uroj gëzuar festën e Fitër Bajramit. Kjo festë e madhe le të sjellë paqe, mirësi dhe begati në shtëpitë e juaja dhe të afërmve tuaj, dhe të ju rikujtojë për madhështinë dhe mëshirën e Allahut xh.sh.”, thuhet ndër të tjera në urimin e Ali ef. Bardhit.

  • 1

    Radio