Politikë Më shumë

Krivokapiq sot në Washington

Prej tvteuta10:28, 28 Tetor 2015

Ranko Krivokapiq kryetari i Kuvendit të Malit të Zi, , dje  dhe sot qëndron për vizitë dy ditëshe në SHBA.  Siç është paralajmëruar nga kabineti i tij, gjatë vizitës në SHBA, Krivokapiq do të marrë pjesë në Forumin e kryetarëve të parlamenteve, “Forumi Parlamentar i sigurisë dhe  inteligjencës”, i cili do të mbahet në Kongresin Amerikan.  Gjatë qëndrimit në Uashington, Krivokapiq,  po ashtu do të realizojë një sërë takimesh në Stejt Departamentin Amerikan dhe me senatorë me ndikim.

  • 1

    Radio