Aktuale Më shumë

Kriviokapiq: Pas tentativës për rrëzimin e Qeverisë qëndronte korrupsion politik

Prej tvteuta09:25, 31 Dhjetor 2021

Në një intervistë për “Vijesti”, kryeministri i Malit të Zi Zdravko Krivokapiq ka thënë se disa aktorë politikë kanë negociuar fshehurazi për zgjedhjen e një qeverie të re dhe se ajo ishte gati e formuar  Duke komentuar pretendimet se po përgatitej korrupsion politik gjatë votimit të mosbesimit ndaj qeverisë së tij në parlament, i cili u tërhoq, Krivokapiq tha se pas kësaj tentative qëndronte presidenti i shtetit dhe kreu i Partisë Demokratike të Socialistëve, Milo Gjukanoviq.

Kjo sipa tij është dashur te  ngjall edhe reagimin e Prokurorisë e cila tha ai duhet të veprojë në mënyrë preventive në raste të tilla.

  • 1

    Radio