SPORT Više

Kosovo open: tekvondisti Ulcinja kući donijeli 19 medalja i tri pehara

Prej tvteuta09:36 26 April 2022

U Prištini je prethodnog vikenda održan međunarodni turnir u olimpijskom sportu Tekvondo „3rd KOSOVO OPEN 2022“. Turnir je okupio oko 450 takmičara, 30 ekipa iz 12 zemalja. Tekvondo klub Ulcinj učestvovao je sa 24 takmičara. Tim iz Ulcinja donio je kući  19 medalja, 15 zlatnih,  tri srebrne,  jednu bronzanu, tri pehara  i dvije lične nagrade.
Takmičari koji su se okitili  zlatnim medaljama:
Eren Karamindžoja, Nermin Sulejmani, Enes Dušku, Arta Ismailaga, Amela Nuti, Sara Kraja, Merisa Malokraja, Amra Dušku, Iman Lihari, Herona Avdić, Hava Malokraja, Noar Mavrić, Ajan Brašnjani, Sara Doda, Ansar Doda.
Srebrne medalje osvojili su Erdi Resulbegović, Riad Derviši i Adna Sulejmani, dok je bronzu osvojio Denis Čobi.
U generalnom poretku po kategorijama Taekwondo klub Ulcinj je zauzeo prvo mjesto u kategoriji djece i kadeta, kao i drugo mjesto u ukupnom plasmanu.
Takmičarka Amra Dušku proglašena je za najuspješnijeg takmičara u kategoriji juniora, takođe i takmičar Nermin Sulejmani proglašen je za najuspješnijeg takmičara u kategoriji Children.