Rajoni/Bota Më shumë

 Kosovë: 30 raste të reja dhe nëntë të shëruar nga COVID 19

Prej tvteuta13:36, 19 Prill 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë të ditur se  me daten 18 prill janë regjistruar edhe 30 raste te reja te personave te infektuar, duke shkuar keshtu numri i te infektuarve ne 510. Poashtu njoftojne se jane sheruar edhe nente persona.

Ne Shqiperi gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar 9 raste të reja të personave te infektuar dhe 19 raste te reja te personave te sheruar nga korona virusi.

 

  • 1

    Radio