Aktuale Më shumë

Kombëtarja e Malit të Zi në hendboll për meshkuj mposhti Kroacinë me rezulltat t 32:26

Prej tvteuta17:22, 20 Janar 2022

Hendbollistet malazezë shënuan triumfin e tretë në kampionat.

Ekipi i përzgjedhësit Zoran Roganoviç festoi ndaj Maqedonisë së Veriut 28:24 dhe Sllovenisë 33:32, dhe humbjen e vetme e pësoi nga Danimarka, kampionia zyrtare e botës, 30:21.

Kombëtarja e Malit të Zi regjistroi një tjetër triumf të madh dhe mundi nënkampionin zyrtar të Evropës.

Ajo luajti pjesën e parë të ëndrrave, ndoshta më të mirën që nga themelimi i kombëtares, dhe në pushim pati një avantazh prej gjashtë golave ​​(15:9).

Sulmi funksionoi pa të meta, ndërsa mbrojtja ishte e udhëhequr dhe sonte bëri një punë të madhe në mbrojtje Nebojsha Simiq.

Vetëm një herë, në mesin e pjesës së dytë, Kroacia reduktoi diferencën në katër gola, por jo aq sa për të kërcënuar

  • 1

    Radio