Aktuale Më shumë

“Kohë” libri i fundit i shkrimtarit Ali Gjeçbritaj (VIDEO)

Prej tvteuta12:39, 5 Shkurt 2023

Ali Gjeçbritaj së fundmi botoj librin “Kohë” i cili përmban 84 poezi të ndarë në pesë cikle. Ky është libri i 16 me radhë i shkrimtarit dhe i 8 me poezi. Gjeçbritaj në poezitë e veta në përgjithësi flet për vendlindjen Krajën, kohën e kaluar dhe të tashmen , si dhe përjetimet e ndryshme.

Ali Gjeçbritaj në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re” në Tv Teuta paralajmroj që në ditët në vijim do të dalë nga shtypi dhe libri i radhës me monografi i titulluar “Gjurmët”.

  • 1

    Radio