Aktuale Më shumë

Knezheviq: Fajtorë për qendjen aktuale janë Zdravko Krivokapiq dhe vëllai i tij shqiptar Dritan Abazoviq

Prej tvteuta17:22, 4 Shkurt 2022

Fajtorët kryesor për gjendjen në të cilën ndodhen qytetarët e Malit te Zi , si dhe i gjithë vendi, janë Zdravko Krivokapiq dhe vellai i tij shqiptar Dritan Abazoviq, tha sot në Kuvend një nga liderët e FD. Millan Knezheviq.

“Më 21 shtator 2021, ata krijuan një aleancë politike në manastirin e Ostrogut kundër Frontit Demokratik dhe, me ndihmën e njëfarë Stevan Simjanoviq, bindën kryepeshkopin Amfillohije dhe peshkopin Ioanikije se Dritan Abazoviq do të mbronte më mirë interesat e popullit serb seKisha Ortodokse Serbe. Disa shkuan aq larg sa thanë se do ta çonte flamrin serb deri në Prizren.”, tha Knezheviq.

  • 1

    Radio