Aktuale Më shumë

Kina vazhdon përballjen me Covid 19. Mbyllet Pekini

Prej tvteuta09:13, 22 Nëntor 2022

Kryeqendra e Kinës, Pekini, ka njoftuar se po përballet me valën më të rëndë të pandemisë COVID-19, ndërsa ka vendosur të mbyll shitoret dhe shkollat në zonat të goditura më së rëndi, raporton agjencia Reuters. Po ashtu janë shtrënguar rregullat për futjen në Pekin.

Të dielën janë raportuar 26.824 raste të reja me COVID-19 në gjithë Kinën, duke iu afruar rekordit ditor që ishte arritur në prill. Po ashtu në Pekin janë regjistruar edhe dy viktima.

  • 1

    Radio