Sporti Më shumë

KF. VLLAZNIA-KF. OTRANT-OLYMPIC 2:1

Prej tvteuta22:59, 10 Tetor 2015

Sot në Shkodër u zhvillua ndeshja humanitare në futboll mes klubit vendas Vllaznia dhe KF. Otrant-Olympic nga Ulqini. Në pjesën e parë KF. Otrant-Olympic udhëheqi lojën me rezultatin 0:1 dhe golshënuesi ishte Fatmir Mollabeqiri. Në pjesën e dytë, lojtarët vendas arritën ta barazojnë rezultatin me shifrat 1:1.  Në fund të ndeshjes erdhi dhe deri tek përmbysja e rezultatit në 2:1 për ekipin shkodranë.

Duke e ditur që ekipi i Vllaznisë luan në ligën e parë shqipëtare, ky rezultat mund të themi është pozitiv për ekipin e Otrantit, duke ditur që lojtarët tan luajnë në ligën e 3-të malzeze.

  • 1

    Radio